بیماری ام.اس ,طول عمر

بیماری ام.اس طول عمر افراد را تحت تاثیر قرار نمی دهد!


ایسنا، علوم پزشکی ایران - بسیاری از بیماران مبتلا به ام.اس می توانند زندگی عادی خود را دنبال کنند زیرا این بیماری طول عمر را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

دکتر " کتایون علیخانی " متخصص مغز و اعصاب و دبیر علمی دومین کنگره بین المللی ام. اس در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایسنا، ضمن اشاره به این مطلب گفت : در انجمن ام.اس ایران تاکنون 7 هزار بیمار ثبت نام شده اند و پیش بینی می شود که آمار واقعی مبتلایان به این بیماری به 20 تا 30 هزار نفر برسد.

بیماری ام.اس طول عمر افراد را تحت تاثیر قرار نمی دهد!

وی در خصوص مشخصات بیماری ام.اس گفت : این بیماری نوعی اختلال سیستم اعصاب مرکزی است که عمدتا افراد جوان خصوصا خانمها را با میانگین سنی 20 تا 40 سال درگیر می سازد.
دکتر علیخانی در ادامه با اشاره به ام.اس به عنوان یکی از مهمترین دلایل ناتوانی افراد یاد آور شد : این بیماری گاهی بسیارخوش خیم است، ولی گاهی نیز درجاتی از ناتوانی را برای فرد مبتلا رقم می زند.
دبیر علمی دومین کنگره بین المللی ام.اس تصریح کرد : متاسفانه این اختلال عصبی درمان قطعی ندارد؛ اما با استفاده از داروهای موجود می توان سیر بیماری را تاحدی کنترل کرد که فرد بتواند زندگی عادی خود را دنبال کند.
این متخصص مغز و اعصاب در نهایت ضمن تاکید بر نقش استرس روحی و استرس شدید فیزیکی بر بروز حمله ام.اس خاطر نشان کرد : تجربه نشان داده که گرما نیز یکی از عوامل تشدید علایم این بیماری است.
لازم به یادآوری است بیماری ام.اس مسری و ارثی نیست و دلیل بروز آن تا به حال کاملا شناخته نشده است.

27 درصد مبتلایان به ام.اس هرگز ازدواج نمی کنند


ایسنا، علوم پزشکی ایران - براساس مطالعات صورت گرفته درانجمن ام. اس ایران 27 درصد بیماران مبتلا به ام. اس هرگز ازدواج نمی کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، واحد علوم پزشکی ایران براساس یک پژوهش صورت گرفته روی سه هزار و 490 بیمار مبتلا به ام .اس توسط دکتر " هومن پارسی " و همکارانش در خصوص بررسی وضعیت تاهل مبتلایان به این بیماری مشخص شد 952 نفر از بیماران (‌27 درصد ) هرگز ازدواج نمی کنند، 147 نفر ( 4 درصد) از همسر خود جدا شده و به تنهایی زندگی می کنند و یک درصد بیماران نیز به علت ناسازگاری با همسر خود (به دلیل بیماری ) ترجیح می دهند طلاق بگیرند؛ اما در عین حال 68 درصد بیماران نیز با همسر خود زندگی می کنند.
محققان ضمن نتیجه گیری از این پژوهش، با استناد به آمار رو به افزایش تمایل به جدا شدن از همسر در مبتلایان ام . اس به لزوم استفاده از مشاوره خانواده در استحکام بخشی به وضعیت خانواده این بیماران تاکید می کنند.

منبع:ام اس سنتر
ویرایش و تلخیص:آکاایران

/ 0 نظر / 48 بازدید