در لحظه زندگی کن

درک درست زندگی در لحظه، به شما کمک می‌کند احساسات و افکارتان را به طور کامل تجربه کنید و شادمانه و با تمام قلب‌تان زندگی کنید؛ و اما ۳ راز زندگی در لحظه...
۱) راز شماره ۱
▪ با تمرکز نفس بکش!
احساس می‌کنید افکارتان پریشان است؟ لحظاتی به نفس کشیدن‌تان با دقت توجه کنید و روی آن تمرکز کنید. بعد از چند نفس توجه‌تان را روی چیزهایی که بدن‌تان احساس می‌کند معطوف کنید. این تکنیک به شما کمک می‌‌کند تا آرام شوید.
۲) راز شماره ۲
▪ خودت را بغل کن!
در مرحله بعدی خودتان را در آغوش بگیرید، به خودتان عشق بورزید و روی حواس پنج‌گانه‌تان تمرکز کنید و به احساساتی که دارید توجه کنید. اگر دریافتید که حواس‌تان پریشان و آشفته است آرام‌آرام توجه‌تان را روی جسم‌تان برگردانید.
۳) راز شماره ۳
▪ غم و غصه‌ را به یخ‌ها بسپار!
در مرحله بعد، شما و همسرتان با یکدیگر کاری لذت‌بخش انجام دهید. آن کار می‌تواند غذا خوردن یا ترتیب دادن ملاقاتی بیرون از خانه یا حتی قدم زدن باشد. در لحظاتی که با هم هستید تمام نگرانی‌ها و غصه‌های‌تان را فراموش کنید. قبل از آن، در یک محل آرام برای ۵ دقیقه بنشینید.چشم‌های‌تان را ببندید و در مورد چیزهایی که شما را نگران می‌کنند و یا چیزهایی که ممکن است در زمان قرارتان فکر شما را به خود مشغول کنند، فکر کنید. سپس تصور کنید که دارید همه آنها را روی یک تکه یخ شناور در اقیانوس منجمد شمالی می‌گذارید. قول دهید بعدا بازمی‌گردید و آنها را برمی‌دارید. این تکنیک به شما کمک می‌کند آرام شوید و در لحظات حال تمرکز کنید.
/ 0 نظر / 3 بازدید