بهتر زندگی کنیم

 

سان هایی هستند که از زندگی خود ناراضی می باشند. همیشه و در هر موقعیت که آنها را ببینید فقط ابراز نارضایتی می کنند. این رفتار آنها خسته کننده و کسالت آور است. اگر از آنها بپرسید: آیا تا به حال به این فکر کرده اید که بهتر از این هم می توان زندگی کرد، به شما خواهند گفت: سعی کرده ام ولی نمی شود. آیا شما هم از این دسته انسان ها هستید. آیا شما هم فقط ناراضی هستید و آیا شما هم فکر می کنید امکان تغییر وجود ندارد؟ اگر از این دسته آدمها هستید بدانید که هم خود را زجر می دهید و هم همسرتان را در رنج مستمر قرار داده اید.

اگر دنبال زندگی بهتر هستید، از همین حالا شروع کنید . راهکارهای پیشنهادی ما را  بخوانید و عمل کنید.

۱- مشکلات خود را ببینید، راه حل ها را یاد بگیرید و تلاش کنید موضوعاتی که موجب رنج شما می شوند شناسایی کنید. اگر به نظر فرزندانتان، پدر یا مادر خوبی نیستید، سعی نکنید برای آنها دلیل بیاورید و آنها را قانع کنید که اشتباه می کنند، بلکه یاد بگیرید چگونه می توان پدر خوبی بود.

۲- هرگز فکر نکنید فقط درک شما درست است. ادراک شما فقط نتیجه آموخته ها و گذشته شماست. شایدغلط یاد گرفته باشید.

۳- رفتارهایی را انجام دهید که به خاطرآنها به شما احترام بگذارند ؛ نه این که مجبور باشید به خاطر انجام آنها همواره عذرخواهی کنید.

۴- یاد بگیرد چگونه باید زندگی را مدیریت کرد. مثلاً اگر علاقه دارید که همسرتان به شما احترام بگذارد، باید روشی را انتخاب کنید که منجر به این هدف شود.

۵- اگر روشی را برای رسیدن به یک هدف، بارها و بارها تجربه کرده اید ولی به هدف نرسیده اید، حتما روش خود را تغییر دهید. مثلاً اگر برای این که به شما احترام بگذارند، آنها را تحقیر کرده اید، روش خود را تغییر دهید.

۶- برای انتخاب روشهایی که شما را به هدف برساند حتماً از نظرات متخصصان استفاده کنید. هیچ انسانی وقت آن را ندارد که برای انتخاب یک روش زندگی، همه راهها را تجربه کند.

۷- قدرت خود را برای چشم پوشی نسبت به مسایل افزایش دهید. بسیاری از مسائل اصلاً ارزش ندارند که وقت شما را بگیرند.

۸- قدرت خود را برای گذشت نسبت به دوستانتان افزایش دهید. مسلماً دوستان شما آنقدر خوبی دارند که شما آنها را دوست خود می دانید. باید بعضی از رفتارهای آنها را نادیده گرفت.

۹- اول خودتان ثابت کنید، بعد بخواهید که دیگران شما را باور کنند. دیگران استعدادهای شما را درک نمی کنند بلکه رفتارهای شما را می بینند.

۱۰- اشتیاق و علاقه خود را به زندگی بهتر، نشان دهید. پرانرژی باشید.

۱۱- با افرادی ارتباط برقرار کنید که موفقیت شما را می خواهند. آنها شما را به سوی موفقیت هل خواهند داد.

۱۲- همیشه برای نفر اول بودن حرکت کنید، بهترین شوهر، بهترین زن، بهترین پدر، بهترین مادر، بهترین دوست.

مطمئن باشید پس از این، زندگی خیلی زیباتر خواهد شد.

/ 0 نظر / 6 بازدید