امیدی تازه برای درمان بیماری لوپوس

امیدی تازه برای درمان بیماری لوپوس     امیدی تازه برای درمان بیماری لوپوس                       گروهی از متخصصان علوم پزشکی در آمریکا موفق به شناسایی یک نقص آشکار و مداوم شده اند که منجر به بروز بیماری لوپوس می شود.              

گروهی از متخصصان علوم پزشکی در آمریکا موفق به شناسایی یک نقص آشکار و مداوم شده اند که منجر به بروز بیماری لوپوس می شود.

 

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، پزشکان انستیتو سرطان دانا کاربرد در کمبریج و متخصصان آزمایشگاه جکسون در این باره خاطر نشان کردند: اصلاح و ترمیم این نقص می تواند یک راه کار درمانی موثر برای معالجه لوپوس باشد.

 

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، لوپوس بیماری سیستم ایمنی بدن است و می تواند اعضای مختلف بدن شامل پوست، مفاصل، قلب، ریه ها، خون، کلیه ها و مغز را مبتلا سازد.

 

شایعترین علائم این بیماری شامل درد و تورم مفصلی است که بیشتر مفاصل کوچک را دچار می کند.

 

این دردها ممکن است دائمی یا موقتی باشند. همراه با این دردها ضایعات پوستی در بیماران ایجاد می شود. این بیماران وقتی در معرض نور خورشید قرار می گیرند، پوست صورتشان قرمز رنگ می شود و ضایعاتی شبیه به بال پروانه ممکن است روی گونه ها و پل بینی ایجاد شود.

 

در بین سلول های ایمنی موسوم به سلول های فولیکولار کمک کننده T وجود دارد که سلول های B را برای تولید آنتی بادی ها در بدن بوجود می آورند و این آنتی بادی ها با عفونت ها مقابله می کنند. اما در بیماری لوپوس سلول های B آنتی بادی های خطرناکی تولید می کنند که به بافت های سالم و طبیعی خود بدن حمله ور شده و به آنها آسیب می رسانند.

 

به گزارش ایسنا، در این بیماری علاوه بر علائم فوق زخم هایی نیز در دهان بیمار بروز می کند و اغلب بیماری با ریزش مو همراه است. همچنین ممکن است در این بیماران علائم دیگری چون تب، خستگی و کاهش وزن بدون دلیل بروز کند.

 

علت بروز لوپوس هنوز ناشناخته است اما متخصصان معتقدند که اغلب ترکیبی از وراثت، محیط و عوامل هورمونی سبب ابتلا به این بیماری می شوند.

 

پزشکان تاکید دارند که بیماری لوپوس واگیردار نیست. از دیگر علائم این بیماری می توان به درد قفسه سینه، حساسیت به نور خورشید، رنگ پریدگی یا بنفش شدن انگشتان دست ها و پاها در اثر سرما و استرس، سردرد، گیجی افسردگی و غش اشاره کرد. این یافته در نشریه دستاوردهای آکادمی ملی علوم آمریکا منتشر شده است.

خبرگزارى ایسنا (www.isna.ir)

/ 1 نظر / 15 بازدید
فرشته

پس نحوه درمانش چی؟راهی نیست؟شما خودتون ایده ای ندارید؟ب نظرتون با زالو درمانی میشه توفیقی حاصل کرد؟