سازمان بهداشت جهانی طی اطلاعیه ای که بر اساس تحقیق دانشمندان کشورهای مختلف جهان تهیه شده در مورد مصرف مواد غذایی اعلام کرده است که عامل اصلی چاقی و بیماریهای مزمن در جهان مصرف مواد غذایی فرآوری شده است و درخواست نموده که از مصرف این نوع غذاها که حاوی چربی اشباع شده و نمک و قند هستند بکاهند چربی اشباع شده بیشتر منشاء حیوانی دارد . افزایش مصرف میوه و سبزیجات و تحرک جسمی بیشتر توسط سازمان بهداشت جهانی درخواست شده است در این گزارش بر اهمیت زیاده روی در غذاهای ناسالم قرار است یک استراتژی جهانی برای کاهش بیماریهای قلبی ، سرطان ، دیابت ، چاقی و پوکی استخوان تهیه شود . دانشمندان مردم جهان را ترغیب می کنند که به رژیم غذائی متعادل و سالم روی آورند و از مصرف نمک ، قند و چربی اشباع شده بکاهند .

آنها تغییر در سبک زندگی مردم را عاملی می دانند که باعث شده است اعضای خانواده ها فرصت کمتری برای نشستن سر یک سفره پیدا کنند و کودکان به جای فعالیت جسمی به تماشای تلویزیون و انجام بازی های رایانه ای بپردازند .

این ویژگی های غذای سالم از نظر WHO است :

۱ - کربوهیدرات ها ( نشاسته و قند طبیعی ) باید ۵۵ تا ۵۷ درصد رژیم غذایی را تشکیل دهند .

۲ - قند غلیظ ( مثل شیرینی ها ) باید کمتر از ۱۰٪ باشد .

۳ - ۱۰   تا ۱۵ درصد از غذای روزانه باید پروتئین باشد .

۴ -   ۱۵ تا۳۰  درصد از چربی تشکیل شده باشد که چربی اشباع شده نیز حداکثر ۱۰٪ رژیم غذایی باشد .

۵ - نمک کمتر از ۵ گرم در ۲۴ ساعت مصرف شود .

۶ - روزانه حدوداً ۴۰۰ گرم سبزی جات و میوه تازه مصرف شود در ضمن روزانه یک ساعت نیز فعالیت جسمی برای هر فرد سالمی ضروری است .

در حدود یک میلیارد نفر از کل جمعیت جهان چاق هستند که از این موارد ۱۰٪ دچار چاقی شدید هستند